עיסוי פנים | שאלות ותשובות

-

עיסוי פנים | שאלות ותשובות

עיסוי פנים - אחרי כמה זמן רואים תוצאה?


ניתן לראות תוצאה ראשונית אחרי 5 דקות של עיסוי. למשל, לאחר ניקוז לימפטי - פינוי עודף נוזלים, נראה של פנים "רזות" ומתאר פנים משורטט ומורם יותר. אחרי תנועת עיסוי המכוונת לשרירי הבעה, נראה קמט הבעה חלק יותר, גבה מורמת או הרמה (ליפטינג) של הרקמה הרכה במרכז הפנים. לפי שיטת ההדרכה, כל תנועת עיסוי נבדקת בפועל בחצי פנים לצורך השווה והמחשה. תוצאה מיטבית, כמובן, אחרי טיפול מלאה הכולל את כל מגון תנועות העיסוי.
האם חייבים רקע מקצועי על מנת לעבור קורס עיסוי פנים כירומסאז' IQ?


העיסוי מבוסס על הבנה פיזיולוגית של תהליך ההזדקנות לכן רקע קודם הינו יתרון אך איננו חובה מאחר והקורס הבסיסי משלים את הידע הרוחבי הנדרש. בנוסף, ישנם קורסים מיוחדים באנטומיית ראש, פנים וצוואר ופיזיולוגיה של ההזדקנות למי שרוצה להעמיק בנושא או לסיים את כל מסלול ההכשרה.
האם ניתן לשלב את העיסוי עם טיפול קוסמטי?


כן, ניתן ליצור סכמת עיסוי שתתמוך/תשלים את הטיפול הקוסמטי לפי זמן והמטרה הטיפולית.
מה אורך הפרוצדורה של עיסוי פנים כירומסאז' IQ?


בין 10 ל 60 דקות.
על מה מבוסס העיסוי?


כירומסאז' IQ מבוסס רפואה מערבית עדכנית –אנטומיה של הפנים ופיזיולוגיה של הזקנות הפנים (מנגנון היווצרות סימני הגיל ברמה הפיזיולוגית).
איפה נמצא הבית ספר?


הבית ספר ממוקם ברחוב תובל 16 רמת גן בתוך אזור הבורסה ובסמוך לתחנת רכבת מרכז.
האם ניתן ללמוד עיסוי פנים כירומסאז' IQ אונליין?


לא - שיטת ההדרכה היא פרונטלית בלבד. העיסוי מאוד מדויקת והמבנה האנטומי של הפנים מאוד עדין. כלומר, יש הרבה מקום לפרשנות וטעויות שעלולים לגרום נזק ולקדם את תהליך ההזדקנות. לכן, רוב המידע בלימוד תנועות עיסוי עובר מיד ליד – מהמורה לתלמיד. מצד שני, חלק גדול מהשיעורים התיאורטיים נמצאים בדף הפייסבוק והאתר של רזוננס.
מקבלים תעודה?


כן, תעודה מטעם הבית ספר הבינלאומי לעיסוי של ילנה זמסקובה.
יש סרטוני הדרכה העוזרים לחזור על החומר?


כן, חלק גדול מהאתר מוקדש לסרטוני הדרכה וסכמות עיסוי מלאות. הסרטונים נפתחים לתלמידים אחרי כל שיעור.
לכמה זמן פתוחים סרטוני ההדרכה לתלמידים?


כרגע אין תוכנית להגביל את הגישה של התלמידים לסרטוני הדרכה.
אני יכולה לחזור על הקורס שכבר עברתי?


כן. ניתן לחזור על קורס שעברת ללא הגבלה כצופה ובחינם. במידה ויש מקום לתרגול – תוכלי להשתלב גם בחלק המעשי. אם את רוצה לעבור את הקורס באופן מלא, כתלמידה מן המניין, העלות תהיה מחצית עלות הקורס.
מה משך הקורס הבסיסי?


6 פגישות שבועיות של 5 שעות כל אחת בין 9.30 עד 14.30.
יש קורסי המשך?


ישנם 3 קורסים נוספים - 2IQ, 3IQ ו 4IQ שמשלימים מכלול שלם של טכניקת עיסוי פנים כירומסאז' IQ. בנוסף, ישנן התמחויות ספציפיות בכיתות אומן של מדריכי הבית ספר.
אתם מלמדים עיסוי/ניקוז פנים לימפטי?


כן, ניקוז לימפטי הוא חלק ממערכות שעליהן משפיע טכניקת עיסוי פנים כירומסאז' IQ וישנו קורס נפרד בניקוז/עיסוי פנים לימפטי.
האם יש התוויות נגד לעיסוי פנים?


כן. דלקת מקומית או כללית, חום, נגעים בעור הפנים. במקרה של סרטן – אסור להניע את מערכת הלימפה.
מה נלמד בקורסים המתקדמים בכירומסאז' IQ?


הקורסים המתקדמים מרחיבים את מושגי היסוד שנלמדו בקורס הבסיסי ומתמקדים בשלבי הזדקנות מתקדמים יותר ופתולוגיות אסתטיות מורכבות יותר. למשל, בקורס השני נלמדות שיטות ותנועות עיסוי חדשות המכוונות לשלב הזדקנות 2-3, ניקוז לימפטי יעיל יותר, סכמות עיסוי ללקוחות שבפיניהם הוזרקו בוטוקס ו/או פילרים ועוד.
למה עיסוי פנים כירומסאז' IQ כל כך עדין?


כי מבנה האנטומי של הפנים מאוד עדין. זו הסיבה שכל תנועת עיסוי נבדקת בפועל – יש או אין שיפור. זאת על מנת להמחיש שעיסוי עדין ומודע אכן פועל. מצד שני, עיסוי שעובר את הגבולות האנטומיים עלול לגרום לנזק ולקדם את תהליך הזדקנות מבנית. לדוגמא, הזזה של העור ביחס לגולגולת יכולה לקדם מתיחה של רצועות חיבור הפנים ולאפשר צניחת רקמה רכה. תנועת עיסוי עמוקה מדי במקום שיש שקיות שומן, בלוטות ורקמות עדינות עלולה לגרום לבצקת ופציעה שבתורם מקדמים את תהליך ההזדקנות.
כירומסאז' IQ רק שטחי, נעים ומרגיע?


השיטה עוסקת בראייה רחבה של תהליך ההזדקנות ובבסיסה התובנה שאפקט הרגיעה הינה מרכיב בסיסי וחשוב לתוצאת ההצערה. סטרס, מנגד, הינו אחד השחקנים העיקריים בקידום תהליך הזדקנות ביולוגי ומבני. לכן, כל התנועות עיסוי בנויות גם להרגעה וגם לתוצאה פיזיולוגית ספציפית. למשל- תנועת לישה העמוקה מגיע עד עומק הגולגולת, אך נעשית כך, שעדיין נתפסת כמרגיע על ידי המטופל.
האם הקורס תיאורטי או מעשי?


גם וגם. המעשי מבוסס על התיאורטי והיחס בכיתה: 80% מעשי ו 20% תיאורטי.