top of page
Logo 3-18.png

לגלות את הפנים שלך
-

מהי רזוננס?

"רזוננס", או תהודה, (מהמילה הלטינית resono - "אני עונה"), הוא מצב שבו מערכת מושפעת בעצמה רבה מגורם חיצוני שמדבר באותה השפה של מערכת פיזיולוגית מסוימת. אנו עוסקים בהשפעות הדדיות של תנועות עיסוי ותוצאות, מן החוץ אל הפנים ומהפנים אל החוץ, במטרה להעניק לכל אחד ואחת מבע של תמימות ושלווה, הנובעים מתוכם בטבעיות.


רזוננס, האקדמיה לאומנויות העיסוי, הינה הנציגה הישראלית של בית הספר הבינלאומי לעיסוי של ילנה זמסקובה. זהו ביה"ס הראשון בעולם לעיסוי אסתטי החוקר ופועל בתחום כבר למעלה מעשרים שנה, ב- 17 מדינות ברחבי העולם. בית הספר מלמד מגוון עיסויים, לרבות: עיסוי פנים, עיסוי אנטי-צלוליט, עיסוי להצרת היקפים ועיסוי גוף רפואי. כל שיטות העיסוי נעשות באמצעות הטכניקה הייחודית של כירומסאז' IQ וטכניקות נוספות, פרי פיתוחם של מדריכי ביה"ס. להרשמה לאחד מהקורסים הקרובים, או לקבלת מידע נוסף אודות מפגש ניסיון, לחצו כאן.

עולם ומלואו בכף היד
-

החזון שלנו
החזון של רזוננס, האקדמיה לאמנויות העיסוי, הוא ליצור עולם ומלואו בתוך כף היד:
להעניק לעולם האסתטיקה חווית עיסוי מעמיקה, משולבת, משפיעה ומעצימה.

שיטת הטיפול של רזוננס
עקרונות מנחים
-

תנועה
מגע עדין של כף היד: מגוון תנועות עיסוי היוצרות סימפוניית עיסוי שלמה
תרפיה
עיסוי אסתטי טיפולי שמתרחש בעומק, ומבוסס על ידע, מחקר והבנה
 
תודעה
הגעה לעומק התודעה דרך המגע
 
תהודה
לומדים את השפות של מערכות הגוף ומתקשרים איתן באמצעות העיסוי ליצירת השפעה עמוקה, מן הפנים אל החוץ
 
תוצאות
הבדל ויזואלי מיידי, ומצטבר לאורך זמן
תרבות
תפיסת עולם. קהילה מקצועית בעלת גישה ייחודית

 אבני דרך בתולדות הכירומסאז'
-

היסטוריה של השיטה

היסטוריה

תחילת הדרך: ספרד

שיטת הכירומסאג' הייתה פרי יצירתו של רופא-נטורופת ספרדי ,פרננדיס, שיצר לראשונה הפרדה בין עיסוי רגיל לבין  עיסוי רפואי. את הקטגוריה החדשה שהגדיר  בשם "כירומסאז'" – שפירושו "עיסוי באמצעות הידיים". בשלב הזה, השיטה הייתה מבוססת על עיסוי רגיל, הדומה במאפייניו לעיסוי קלאסי-רפואי. שיטה מקורית  זו קיימת ונלמדת עד היום בכל בתי ספר לעיסוי בספרד ובמדינות דוברות ספרדית.

התפתחות בשיטה: יצירתיות בתנועה

שלב ההתפחות הראשוני של שיטת כירומסאג' הייתה פרי יצירתו של אנריקה קסטלס גרסייה, בו כל תנועותיו נעשות בשרשרת רציפה וזורמים בטבעיות מאחד לשני. פיתוח זה  הוסיף אספקט של יופי לטיפול ואפשרות לגישה יצירתית ואישית בעיסוי.

החכמה שבתנועה: כירומסאז' IQ

ילנה זמסקובה, היחידה שאנריקה קסטל גרסייה לימד באופן פרטי ויחידני, מפתחת קונצפט חדש וקוראת לו כירומסאז' IQ – כירומסאז' חכם, לאחר שנים רבות של הדרכה ותרגול מעשי. ההבדל המשמעותי  בין השיטה המקורית לזו החדשה, הינו המיקוד במטרה הטיפולית ברפואה האסתטית, בריפוי או הבראה. למעשה, זוהי ראשית דרכה של התמקדות השיטה במתן פתרון לבעיה ספציפית של כל מטופל , ויצירת סכמת עיסוי ייחודית  לכל אדם בהתאם למצבו וצרכיו.
 

פיתוח השיטה אפשר סיווג מדויק של תנועות העיסוי בהתאם לרמת השפעתם על גוף האדם והיעילות שלהם בפועל. זוהי הפעם  הראשונה בתחום האסתטיקה  בה הוגדרו תנועות עיסוי המכוונות ל-SMAS  (מבנה ייחודי לאזור הפנים – מערכת רקמת חיבור-שריר אחידה) המאפשרים הרמת רקמות תוך דקות בודדות.מלבד בעיות אסתטיות, נבחנות גם בעיות של כאבים מיופשיאליים בשליש העליון של הגב וכאבי ראש, דבר בעל ערך רב למטופל. קורס שלם ונפרד מוקדש כעת להזדקנות "רגשית" הקשורה לשרירי הבעה ולתוצאות מוחשיות של סטרס ומתח נפשי.

צוות המנחים

צוות
מנחים
-

ילנה זמסקובה
לימסול, קפריסין
-

ילנה זמסקובה היא מייסדת בית הספר הבינלאומי לעיסוי, בו היא משמשת כמנכ"ל עד היום. היא בעלת תואר ראשון בתחום הרפואה, מטפלת ומורה בכירה לעיסוי בעלת ניסיון של למעלה מ-30 שנה בתחום. אין כל ספק כי ילנה זמסקובה היא אחת מפורצות הדרך בתחום עיסוי פנים אסתטי.

-

מיכאל יאנובסקי
ישראל
-

מיכאל החל את לימודיו בביה"ס הבינלאומי לעיסוי של ילנה זמסקובה בשנת 2007, ומאז הפך למומחה בתחום.בשנת 2008 לקח על עצמו את תפקיד מנכ"ל רזוננס (האקדמיה לאומנויות העיסוי בעבר). בעל קליניקה פרטית ומדריך כירומסאז' IQ פנים.

-

קונסטנטין ברמן-ND
וילנה, ליטה
-

קונסטנטין ברמן הוא בעל תואר ראשון בתחום הרפואה ובוגר פקולטה לרפואה נטורופטית. בין 2007-2009 שימש כיו"ר האגודה למטפלים בסו-ג'וק בישראל וחבר ועדת ההוראה של איגוד מקצועות העיסוי בישראל.
-

bottom of page